Predstavitev v filmu

Vizija – SKUPAJ RASTEMO

Vizija vrtca  nas povezuje ter krepi sodelovanje vseh deležnikov vrtca in spodbuja k vseživljenjski rasti majhnih ter velikih. Zaposlenim predstavlja kažipot in temelj ravnanj, ki prispeva k dobremu počutju ter zagotavlja varno in spodbudno okolje za otroke ter zaposlene. V viziji so izražene vrednote in poslanstvo našega vrtca:

• S svojim strokovnim znanjem in osebnostnimi lastnostmi se trudimo, da z roko v roki pomagamo družini pri vzgoji ter učenju predšolskega otroka.
  • Sprejemamo, spodbujamo in spoštujemo različnost, enkratnost ter pripadnost.
  • Spodbujamo iskreno komunikacijo in iščemo ustrezne ter odprte rešitve ob nastalih težavah.
  • Spodbujamo izobraževanja in strokovna znanja, da ustvarjamo vrtec, ki sledi aktualnostim na področju vzgoje in izobraževanja.
  • Spodbujamo in krepimo sodelovanje z lokalnim okoljem ter skrbimo za ugled vrtca v lokalnem in širšem okolju.

Vrednote do otrok

Ljubezen Radi imamo otroke, zato z njimi delamo na profesionalni ravni.
Spoštovanje Spoštujemo vsakega posameznega otroka in sprejemamo njegovo različnost.
Profesionalnost Vsak otrok naj doseže vse tisto, kar zmore na posameznem področju: spoznavnem, telesnem, čustvenem, intelektualnem.

Vrednote do staršev

Sodelovanje S prijaznostjo vas vabimo k sodelovanju, da bomo skupaj soustvarjali življenje v vrtcu, z medsebojnim spoštovanjem, dogovarjanjem, razumevanjem – v vaše in naše zadovoljstvo.

Vrednote do okolice

Predanost Predani smo svojemu delu.
Ekološka osveščenost Vzgajamo k ekološki osveščenosti, odpiramo se v okolje in se z različnimi oblikami povezujemo v dobrobit otrok in skupnosti.